topPulv100-360gLindaGriinLV bez karog


Sastāvs: kaltēti, malti topinambūri

Topinambūru pulveris ir dabīgu šķiedrvielu un prebiotiķu saturošs, pārtikas produkts. To iegūst no topinambūra, Eiropā sauktu par Jerusalemes artišoku (latīņu: Helianthus tuberosus) bumbuļiem.
Topinambūra unikālais ķīmiskais sastāvs ļoti labvēlīgi ietekmē organismu absolūti visos gremošanas slimību attīstības posmos un stadijās, kas ir apstiprinājies savstarpēji neatkarīgos pētījumos dažādos laikos, dažādās klīnikās un institūtos.
Topinambūrs aktīvi akumulē no augsnes silīciju, līdz ar ko mangāna, silīcija un cinka saturs topinambūros ir lielāks kā kartupeļos, burkānos vai bietēs. Saknes (bumbuļi) satur arī olbaltumvielas, pektīnu, aminoskābes, organiskās un taukskābes. Topinambūrs satur līdz 11% pektīna, vitamīnu B, B2 saturs topinambūros ir trīs reizes lielāks nekā kartupeļos, burkānos vai bietēs.
Topinambūrs būtiski atšķiras no citiem dārzeņiem ar augstu olbaltumvielu saturu sakneņos (bumbuļos) - līdz 3.2% rēķinot uz sausni. Šīs olbaltumvielas satur aminoskābes, tai skaitā neaizvietojamās, kuras sintezē tikai augi.
Topinambūru pulverī puse no sausvielām ir fruktozes polimērs inulīns. Tas uzlabo zarnu trakta darbību, jo tiek stimulēta bifidobaktēriju attīstība, uzlabo taukvielu maiņu, samazina asins holesterīnu un triglicerīdus, kā arī uzlabo kalcija absorbciju, tādējādi mazinot osteoporozes riskam.
Ārsti iesaka lietot pārtikā topinambūru pulveri kā efektīvu līdzekli pret aptaukošanos, aterosklerozi, artrītu, nierakmeņiem, mazasinību, kā arī piena sekrēcijas veicināšanai barojošām mātēm vai pret nogurumu pie palielinātas fiziskās un garīgās slodzes
Topinambūru pulveri var pievienot cepumiem, kēksiem, krēmiem, dažādiem konditorejas izstrādājumiem, putrās, mērcēs, kā arī kafijai, piena produktiem un dzērieniem. Pierādīts, ka pulvera pievienošana konditorejas izstrādājumiem, nodrošina šo izstrādājumu svaigumu ilgākā laika periodā un neļauj tiem sakalst.
Topinambūra pulveris jāuzglabā sausā vietā, jo tie piesaista gaisa mitrumu.

Topinambūra pulveri atzinīgi novērtējuši uztura speciālisti un diētas ārsti ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē.


 

topPulv100-360gLindaGriinLV bez karog

 100g                                    360g

Topinambūru pulveris